Tragiczny pożar w Zakopanem

Trójka poszkodowanych w szpitalu, dwie ofiary śmiertelne – śledczy badają przyczyny pożaru Willi Borek w Zakopanem, do którego doszło dziś w godzinach porannych.

Leżąca nieopodal dworca kolejowego willa „Borek” od wielu lat przedstawiała sobą obraz nędzy i rozpaczy. Opuszczona i zrujnowana. A przecież po II wojnie światowej w willi postawionej w 1897 roku mieścił się internat Liceum Plastycznego. Tu mieszkał Władysław Hasior, tu miał swoją pracownię.

Strażacy już kilka razy wcześniej walczyli z płomieniami w „Borku”. Jednak dziś pożar był potężny. Zobaczcie sami siłę żywiołu. Płomienie widać było z daleka. Zdjęcia akcji robili też czytelnicy mieszkający po drugiej stronie ul. Jagiellońskiej.

przypomniał historię willi Tygodnik Podhalański

W akcji brali udział druhowie z wielu jednostek z naszego powiatu. Nasza OSP została wezwana po godzinie 8 do pomocy w akcji dogaszania pustostanu. Na miejscu działała drabina MAGIRUS-DEUTZ 230 SD-30.

Więcej zdjęć

Pożar w obiektywie lokalnych fotoreporterów (galeria po kliknięciu w zdjęcie)

Fot. Maciek Jonek / Tygodnik Podhalański
Fot. Kronos Media
Fot. Kronos Media