Strażacy i przedszkolaki

W dniu 23.05.2022 odbyło się spotkanie grupą ok 60 przedszkolaków w wieku 3-5 lat, podczas którego poznawały zawód strażaka i zapoznały się ze sprzętem.

Między innymi jak wygląda mundur oraz ubranie zakładane podczas różnego rodzaju akcji, na czym polega praca strażaka, jakich sprzętów używa, jakimi pojazdami się porusza, jakie są numery alarmowe i kiedy należy wzywać straż pożarną. Wszyscy byli bardzo zaciekawieni opowieściami, ale jeszcze bardziej możliwością fizycznego poznania, obejrzenia sprzętu i wozów.

Przez chwile dzieciaki mogły poczuć się jak strażacy przymierzając hełm lub wsiadając do wozu strażackiego, ale najwięcej radości sprawiło dzieciom podawanie wody z samochodu strażackiego.

Nie sposób przy tej okazji było nie wspomnieć o zasadach bezpieczeństwa i sytuacjach, w których należy zawiadomić panów strażaków, bo jak sami mówili – ich praca to nie tylko pożary, ale także wypadki samochodowe, ratowanie zwierząt i mienia. Przedszkolaki słuchały bardzo uważnie wypowiedzi strażaków i nie mogły oderwać oczu od prezentacji sprzętu używanego przy różnego rodzaju zdarzeniach. Dzieci były bardzo szczęśliwe i wesołe. Ten dzień zostanie na długo w ich pamięci.

Dziękujemy wychowawczyniom za przygotowanie z dziećmi przepięknej laurki