SCANIA P360 4×4 GBA-Rt 3/27/300

Załączamy kilka zdjęć naszego nowego wozu i podziękowania tym, którzy przyczynili się do jego zakupu.

Historia straży pożarnej w Bukowinie Tatrzańskiej sięga już prawie 90 lat. Dzięki ofiarnej i ciężkiej pracy druhów i kolejnych zarządów zawsze dysponowaliśmy najlepszej jakości sprzętem.


W 1998 roku byliśmy jedną z pierwszych jednostek ochotniczych straży pożarnych w Polsce wyposażonych w fabrycznie nowy, średni samochód ratowniczo-gaśniczy zachodniej produkcji. MAN, od początku zaprojektowany i wyprodukowany z uwzględnieniem naszych wysokich wymagań, bezawaryjnie służył w naszej jednostce ponad 22 lata. Wówczas zabudowę pojazdu powierzyliśmy firmie Wawrzaszek – Inżynieria Samochodów Specjalnych z Bielska Białej i to była bardzo dobra decyzja.


W 2009 roku nasz tabor uzupełniony został przez ciężki pojazd gaśniczy SCANIA P380 – również zgodnie z naszymi potrzebami przygotowany przez WISS Wawrzaszek. Tym bardziej ucieszył nas fakt, że w 2020 roku przetarg na zabudowę nowego, średniego pojazdu ratowniczo-gaśniczego wygrała również ta firma.


Sam pomysł zakupu nowego pojazdu w miejsce wysłużonego MAN-a pojawił się po zakończeniu budowy nowej remizy w 2015 roku. Dzięki zaangażowaniu członków zarządu taka możliwość pojawiła się właśnie w 2020 roku.


Środki na zakup pojazdu zostały pozyskane z WFOŚiGW w Krakowie, NFOŚiGW w Warszawie, Urzędu Gminy Bukowina Tatrzańska oraz wkładu własnego jednostki. W tym miejscu chcieliśmy podziękować wszystkim instytucjom, które przyczyniły się do zakupu nowego pojazdu oraz druhom naszej jednostki, których zaangażowanie daje motywację zarządowi do dalszego rozwoju naszej OSP.

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Bukowinie Tatrzańskiej