Przypomnienie technik ewakuacji

W chłodny środowy poranek nasi druhowie posiadający przeszkolenie w zakresie ewakuacji osób z kolei linowych metodami alpinistycznymi we własnym zakresie przygotowali manewry, których celem było przypomnienie i utrwalenie wiedzy oraz sposobu działania.

Obostrzenia pandemiczne nie zezwalają na zorganizowanie większych, powiatowych manewrów, jak to miało miejsce w latach poprzednich. Więc korzystając z dnia wolnego strażacy zorganizowali sobie trening we własnym zakresie.

Teren naszej gminy ma największą ilość wyciągów w Polsce. W sezonie narciarskim każdego dnia z infrastruktury narciarskiej korzysta od kilku do kilkunastu tysięcy amatorów białego szaleństwa. Mamy nadzieję, że nie będziemy musieli nikogo z wyciągu ewakuować, ale jeśli zajdzie taka konieczność – zapewniamy o gotowości.