Pracowity początek nowego roku 2022

Pierwsze dni nowego roku były bardzo pracowite dla naszych druhów. Poniżej kilka słów o prowadzonych przez nas działaniach.

W dniu 3.01.2022r. o godzinie 13:08 zostaliśmy zadysponowani samochodem GBA-Rt 3/27/300 Scania do powalonych drzew na drodze prowadzącej na Łysą Polanę. Po przybyciu na miejsce zastano niewielkie drzewo, które blokowało jeden pas ruchu. Działania polegały na zabezpieczeniu terenu oraz pocięciu i usunięciu drzewa poza drogę. Sprawdziliśmy również pozostały odcinek drogi, ale dodatkowych zagrożeń nie było.

W dniu 5.01.2022r. o godzinie 15:24 zostaliśmy zadysponowani samochodem GBA-Rt 3/27/300 do usunięcia plamy substancji ropopochodnej na DK 49 ciągnącej się od miejscowości Białka Tatrzańska do miejscowość Jurgów (długość około 10 km, szerokość plamy 0,5 m). Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz usunięciu powstałej plamy przy pomocy opryskiwacza spalinowego. W działaniach ratowniczych brało udział również JRG Zakopane, OSP Białka Tatrzańska i OSP Jurgów.

W dniu 6.01.2022r. o godzinie 15:23 zostaliśmy zadysponowani samochodem SLRr VW-T5 do pomocy ZRM w dotarciu do pacjenta w miejscowości Rzepiska ul. Potok Bryjów.

W dniu 6.01.2022r. o godzinie 21:50 zostaliśmy zadysponowani samochodem GBA-Rt 3/27/300 Scania do zderzenia dwóch pojazdów w miejscowości Rzepiska, ul. Potok Grocholów. Po dotarciu na miejsce ustalono, że kierujący samochodem Toyota na śliskiej nawierzchni stracił panowanie nad pojazdem i najechał na osoby, które zakładały łańcuchy śniegowe na koła samochodu Volkswagen.

W zdarzeniu brało udział 7 osób, w tym 4 dzieci. Pasażerka Volkswagena zgłosiła ból w okolicy szyi oraz ból nogi w okolicy kolana. Działania polegały na wykonaniu stabilizacji odcinka szyjnego kręgosłupa przy użyciu kołnierza ortopedycznego, ułożeniu kobiety na desce ortopedycznej i ustabilizowaniu nogi przy pomocy szyny Kramera. Poszkodowaną przekazano ZRM. Po kilki minutach do karetki ZRM zgłosili się także kierujący pojazdami mężczyźni, którzy zgłosili ratownikom uraz nogi i ręki. 3 osoby zostały zabrane do szpitala na dalsze badania. W działaniach ratowniczych brało udział również JRG Zakopane, OSP Rzepiska I, 2x ZRM, 2x Policja.