Pożar w Krempachach

W sobotę 20 listopada 2021r. o godzinie 1:15 mieszkańców Bukowiny Tatrzańskiej zaniepokoił odgłos syreny alarmowej. Nasza jednostka została zadysponowana do groźnego pożaru w miejscowości Krempachy w powiecie nowotarskim.

Do akcji zadysponowano zastęp GCBA Scania. Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastano rozwinięty pożar czterech stodół w zwartej zabudowie. Działania naszej jednostki polegały na budowie linii gaśniczej, podaniu prądu wody na palące się stodoły, budowa zaopatrzenia wodnego samochodu GCBA przy pomocy motopompy pływającej na pobliskim potoku, wprowadzenie ratowników zabezpieczonych w sprzęt ochrony dróg oddechowych na poddasze jednego z palących się budynków.

Po opanowaniu rozprzestrzeniania się ognia przystąpiono do prac rozbiórkowych oraz przelewaniu palących się elementów konstrukcji budynku oraz składowanego w nich siana.

Działania naszych strażaków uwiecznił: Maciej Gębacz – Heimdall Fotografia

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.303153451813531…