Pożar w Groniu

W czwartek 16 czerwca br, o godzinie 22:48 na Stanowisko Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zakopanem wpłynęło zgłoszenie o pożarze garażu we wsi Groń.

Na miejsce zadysponowane zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bukowinie Tatrzańskiej, Leśnicy, Gliczarowie Górnym oraz zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Zakopanem. Na miejscu okazało się, że garaż objęty jest całkowicie ogniem a wewnątrz znajduje się samochód.

Strażacy podawali trzy prądy wody na palący się obiekt oraz jeden prąd w obronie na budynek mieszkalny. Zaopatrzenie wodne stanowił pobliski potok na, którym utworzono punkt czerpania wody.

Strażacy ubrani w aparaty ochrony dróg oddechowych przystąpili do gaszenia garażu oraz materiałów, które były składowane w budynku. W działaniach nikt nie ucierpiał, a przyczynę pożaru będzie wyjaśniać policja, która był obecna na miejscu zdarzenia.

Foto: materiały własne (dh Grzegorz, dh Jan)