Pożar poddasza na Kaniówce

W ostatnim dniu października przed godziną 3 w nocy zostaliśmy wezwani do pożaru poddasza domu mieszkalnego w Białce Tatrzańskiej. Zdjęcia i szczegóły zdarzenia poniżej.

W poniedziałek 31.10.2022 r. o godziną 02:36 na SKKP w Zakopanem wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku w miejscowości Białka Tatrzańska na ul. Kaniówka. Podczas dojazdu łuna pożaru była widziana z dużej odległości. W chwili przybycia pierwszych zastępów zastano pożar otwarty, rozwinięty i obejmował poddasze budynku mieszkalno-gospodarczego. W pierwszej chwili działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palący się obiekt (jeden z zewnątrz, drugi do wewnątrz po klatce schodowej), oświetlenie terenu. Na miejsce dotarły kolejne zastępy z gminy Bukowina Tatrzańska oraz JRG Zakopane. Wprowadzono dodatkowe dwie linie gaśnicze wewnątrz budynku, sprawienie dodatkowej linii gaśniczej z zewnątrz z celu zabezpieczenia i obrony części gospodarczej. Podano również prąd wody z SDH na palący się dach. Po zlokalizowaniu pożaru przystąpiono do prac rozbiórkowych, likwidacji pozostałych zarzewi ognia, przeszukania i dogaszenia pogorzeliska. Działania zakończono po ok 3 godzinach.

Spaleniu uległo:

Całkowicie spaleniu uległy pomieszczenia mieszkalne i wyposażenie oraz konstrukcja dachowa w części poddasza budynku

Siły i Środki:

GBA-Rt 3/16 Scania – OSP Białka Tatrzańska

GCBA 10/60 Renault – OSP Białka Tatrzańska

SD30 – Białka Tatrzańska

GCBA 9/50/4 Scania – OSP Bukowina Tatrzańska

GBA-Rt 2,5/16 Volvo – JRG Zakopane

SHD 24 Volvo – JRG Zakopane

GBA-Rt 3/27/300 Scania – OSP Bukowina Tatrzańska

GBA-Rt 2/16 Mercedes – OSP Czarna Góra

GCBA 9,5/65 Man – OSP Jurgów

GCBA 8/32 Tatra – OSP Rzepiska I

1x Radiowóz – KPP Zakopane


⚠️☎️1️⃣1️⃣2️⃣🚒👨‍🚒
P – 31 października w miejscowości Białka Tatrzańska na Kaniówce pożar poddasza w budynku mieszkalnym. W chwili przybycia pierwszych zastępów pożarem objęte było już całe poddasze budynku, w którym łącznie przebywało 12 osób – 11z nich opuściło budynek przed przybyciem straży pożarnej a jedna osobę ewakuowali strażacy z OSP KSRG Białka Tatrzańska .
Na miejscu KP PSP Zakopane
OSP Białka Tatrzańska
OSP Czarna Góra
Ochotnicza Straż Pożarna Bukowina Tatrzańska
OSP Rzepiska 1
OSP Jurgów
Policja Zakopane