Pożar hybrydowego wozu konnego na Łysej Polanie

Pożar hybrydowego wozu konnego, który garażowany był w budynku TPN na Łysej Polanie (dawne przejście polsko-słowackie przejście graniczne). W akcji udział brała nasza jednostka oraz KP PSP Zakopane.

Na Łysej Polanie zapalił się hybrydowy wóz konny.

Wóz zapalił w dawnym granicznym budynku na Łysej Polanie.

Pożar wybuchł przed godz. 13. Hybrydowy wóz zapalił się w czasie ładowania energią elektryczną. Ogień objął również sam budynek, ale strażacy z OSP Bukowina Tatrzańska szybko ugasili pożar.

Po sprawdzeniu kamerą termowizyjną okazało się, że ogień przedostał się jednak pod kryty gontem dach. Strażacy z Bukowiny i Zakopanego zrywają dach, aby dotrzeć do źródła ognia.

Przypomnijmy – wóz hybrydowy, korzystający częściowo z napędu elektrycznego, a częściowo konnego był testowany przez Tatrzański Park Narodowy na drodze do Morskiego Oka.

relacjonował Tygodnik Podhalański.