Narodowe Święto Niepodległości 2021

11-go listopada obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości dla upamiętnienia 103 rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego w 1918 roku po 123 latach od rozbiorów dokonanych przez Austrię, Prusy i Rosję. Jak co roku wieczorem o godz. 17:00 w naszym kościele odbyła się msza św. za Ojczyznę.

Na uroczystości zameldowała się nasza kompania honorowa wraz ze sztandarem jak również przedstawiciele z pocztami sztandarowymi Związku Podhalan oddział w Bukowinie Tatrzańskiej, sztandar Zespołu Szkół Podstawowych w Bukowinie Tatrzańskiej. Na mszę licznie przybyli również Harcerze i Zuchy ze szkoły w Bukowinie Tatrzańskiej.

Po Mszy św. uroczyście przemaszerowaliśmy na Cmentarz aby złożyć wiązanki na grobach żołnierzy, którzy walczyli za naszą wolność.

W tym dniu wyjeżdżaliśmy dwukrotnie do zdarzeń:

Do pierwszego zdarzenia wyjeżdżamy w trakcie trwania uroczystości tj. o godzinie 17:29. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępu GBA-Rt Scania z OSP Bukowina Tatrzańska stwierdzono plamę substancji ropopochodnej na DW 960 po kolizji 2 samochodów. Na miejscu obecny był patrol Policji. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia poprzez odpowiednie ustawienie pojazdu pożarniczego z włączoną sygnalizacją świetlną oraz neutralizacji substancji ropopochodnej. W działaniach brał udział również zastęp JRG z KP PSP Zakopane.

Do drugiego zdarzenia o godzinie 19:02 zostajemy zadysponowani do alarmu z monitoringu w Hotelu NAT. W rozpoznaniu ustalono, że czujki alarmowe uruchomiły się na korytarzu przez który pracownik kuchni przenosił danie mięsne smażone na gorącym kamieniu, z którego wydobywał się duży dym. Pomieszczenia polecono przewietrzyć, sprawdzono miernikiem wielogazowym, które nie wykazały zagrożenia. Do zdarzeń wyjeżdżaliśmy GBA-Rt Scania i SD30 Magirus. W działaniach brał udział również zastęp JRG z KP PSP Zakopane

Foto z uroczystości dzięki uprzejmości: BK Kamińscy Skarby Gór