Msza św. za strażaków z OSP Bukowina Tatrzańska

Dnia 28.11.2021 r. o godzinie 8:00 w naszym Kościele parafialnym została odprawiona, zamówiona przez jedną z mieszkanek naszej wsi, Msza Święta za strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bukowinie Tatrzańskiej, której przewodniczył ks. Władysław Pasternak proboszcz Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bukowinie Tatrzańskiej a zarazem Kapelan Zarządu Gminnego ZOSP RP w Bukowinie Tatrzańskiej.

Podczas mszy modlono się za zmarłych druhów, którzy odeszli do wieczności, a jest ich już 97 od powstania naszej jednostki oraz za żyjących o opiekę patrona św. Floriana.

Na mszy zameldowała się nasza kompania honorowa wraz ze sztandarem. Po mszy przemaszerowano na plac obok starego kościoła, gdzie dokonano uroczystego posadzenia dębu. Drzewo to ma upamiętniać 100-Lecie Istnienia Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Z OSP RP.

Foto z uroczystości dzięki uprzejmości: BK Kamińscy Skarby Gór oraz Ola Salach.