Kolizja koło Orlenu

W dniu dzisiejszym tj. 16.09.2021 o godzinie 08:03 zostaliśmy wezwani do kolizji dwóch samochodów osobowych na skrzyżowaniu drogi na Wierch Rusiński z drogą wojewódzką na ul. Długiej obok stacji paliw Orlen.

Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia poprzez odpowiednie ustawienie pojazdu z włączoną sygnalizacją świetlną, udzieleniu pomocy medycznej osobie poszkodowanej, kierowaniu ruchem oraz odłączeniu akumulatorów i sprawdzeniu pojazdów.

Po zabraniu pierwszego samochodu przez pomoc drogową uprzątnięto jezdnię z rozbitej karoserii i elementów, które mogły by stwarzać zagrożenie dla innych uczestników drogi oraz zneutralizowano powstałe wycieki płynów eksploatacyjnych. Na tym działania zakończono, na miejscu pozostał patrol Policji.

Fot. Monika Para / Tygodnik Podhalański